Zpravodaj - září 2011

SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V DOLNÍ ČERMNÉ
ZÁŘÍ 2011

prázdniny jsou za námi a stejně tak poslední letošní „venkovní“ akce, tj. prodej občerstvení na Mariánské hoře v průběhu Lanškrounské kopy a pouti na Mariánské hoře. Byl to opět velmi náročný víkend, proto děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci.
Školní rok je ve znamení začátku podzimní sezóny mladých hasičů a dorostu, kteří ukáží své kvality na okresním kole závodu požárnické všestrannosti v Bystřeci 8. října 2011. Svůj úvodní ročník taktéž v sobotu 17. 9. 2011 zakončí družstvo mužů, které v letošním roce soutěžilo v rámci Velké ceny Orlickoústecka v požárním útoku (někdy též „liga“). Na svém kontě mají před poslední soutěží v Nekoři celkem 5 bodů.
Poslední část roku však není bez naší činnosti – pokračuje se v přístavbě ještě jednoho WC v hasičském domě, čekají nás dvě námětová cvičení a okrskové schůze, vinobraní, soutěže mladých hasičů, vepřové hody a stále se rozmýšlí zájezd pro členy. Věřím, že se dle svých možností budete činnosti nadále aktivně zúčastňovat, abychom mohli na výroční valné hromadě zhodnotit úspěšně naši činnost.

Z činnosti Výboru

Výbor se sešel na svém jednání v pátek 2. 9. 2011. Mimo jiné:
·       se zabýval zhodnocením uplynulých akcí a přípravou akcí na zbytek roku 2011,
·       výročími členů v září 2011,

Příští schůze Výboru SDH se koná počátkem října 2011.

Výsledky družstva mužů na VCÚ – srpen 2011:
Družstvo mužů ve složení: Luboš Hrabčuk, Martin Prachař, Jiří Jedlička, Filip Krobot, David Rebhán, Petr Bednář, Jan Jansa, David Novák:
Brandýské poháry, 27. 8. 2011: 14. místo, čas 27,76 s.
Lanškrounský pohár, 3. 9. 2011: nehodnocené místo, neplatný pokus,
Lanšperk, 10. 9. 2011: 14. místo, čas 19,09 s. (na dvě hadice „B“).

II. ročník

Dolnočermenského vinobraní
v pátek 16. září 2011 od 17 hodin
burčák – kvalitní vína – občerstvení
(topinky na různé způsoby a další občerstvení)
Přijďte ochutnat čerstvý burčák a vezměte s sebou známé i příbuzné!

PLÁN AKCÍ ZÁŘÍ, ŘÍJEN 2011

16. září                  Vinobraní v hasičárně
24. září                  závod požárnické všestrannosti mladých hasičů v Černovíře
8. října                        Okresní kolo ZPV mladých hasičů a dorostu v Bystřeci
14. října                      námětové cvičení okrsku č.3 a okrsková schůze v Petrovicích
11. listopadu             námětové cvičení okrsku č. 3 a okrsková schůze  v Dolní Čermné
18. listopadu             zabíjačka
19. listopadu             vepřové hody v hasičském domě
3. prosince                výroční valná hromada SDH Dolní Čermná

V září tohoto roku oslaví svá životní jubilea tři dlouholetí členové sboru. A sice paní Ludmila Křenková a pánové František Křivohlávek a Václav Mikula. Přejeme jim pevné zdraví a spokojenost do dalších let.                                              Výbor SDH

Brigády v hasičském domě

Od září se každé pondělí od 16 hodin konají brigády v hasičském domě. V současné době se přistavuje ještě jedno WC v bývalé umývárně.