Zpravodaj - Srpen 2012

SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V DOLNÍ ČERMNÉ

SRPEN 2012

Úvodník                                         ______

letní prázdniny jsou v plném proudu, ale toto vůbec neplatí v činnosti našeho SDH. Právě naopak, prázdniny jsou poměrně náročné období. Hned v úvodu jsme uspořádali již 18. letní dětský tábor, opět v tábornické osadě Strážná-Vosí údolí. Tábora se zúčastnilo celkem 129 osob, z toho 108 dětí, a mohu konstatovat, že opět se vydařil na výbornou. Děkuji vedoucím a všem, kteří se na organizaci podíleli.

Obrovský úspěch jsme zaznamenali o víkendu 7. a 8. 7. 2012. Markéta Marková a družstvo dorostenek se zúčastnilo Mistrovství ČR soutěže dorostu v Sokolově. Markéta Marková se stala mistryní ČR v běhu na 100 metrů překážek a posléze celkovou mistryní jednotlivkyní. Družstvo dorostenek se v celkovém pořadí umístilo na velmi pěkném 7. místě, což je úspěch pro náš sbor doposud nevídaný. Děkuji děvčatům i vedoucím za vynikající reprezentaci, která řadí náš sbor mezi nejlepší v České republice!

Změny nastaly i ve vedení sboru. Na mimořádné valné hromadě SDH 19. 7. 2012 byl z funkce velitele SDH odvolán pro nečinnost Václav Hylský. Ten již 5. 7. 2012 na výborové schůzi odstoupil z funkce náměstka starosty SDH, takže tyto dvě funkce jsou zatím neobsazené a do konce srpna by měly proběhnout volby. Přeji příjemné léto.

Jan Růžička

Ve čtvrtek 5. 7. 2012 se sešel na letním táboře. Mimo jiné:

• projednal řešení situace ohledně velitele a schválil konání mimořádné valné hromady k odvolání velitele z funkce,
  • se zabýval přípravou akcí v červenci 2012,
  • řešil organizační záležitosti ohledně účasti družstva na Mistrovství ČR, 7. – 8. 7. 2012 Sokolov,
  • se zabýval přípravou návštěvy v Liptovské Tepličce, 13. – 16. 7. 2012,

Dále se Výbor sešel v pátek 27. 7. 2012. Mimo jiné:

• řešil situaci ohledně velitele a náměstka starosty SDH,
  • schválil plnění rozpočtu SDH za 1. pololetí 2012 a úpravu rozpočtu SDH na 2. pololetí,
  • schválil plán akcí SDH na 2. pololetí 2012,
  • se zabýval přípravou Zahradní slavnosti 11. 8. 2012,

Volba velitele a náměstka starosty SDH

Členové mohou navrhovat dle Stanov SH ČMS do 20. srpna 2012 kandidáty na funkce velitele SDH a náměstka starosty SDH jakémukoliv členovi Výboru SDH. Volba proběhne 31. 8. 2012 na valné hromadě SDH.

Velitel by měl zejména organizovat družstva požárního sportu, přípravu odborností členů, zajišťovat spolupráci s JSDHO, organizovat členy na námětových cvičeních okrsku.

Výsledky soutěží SDH

9. 6. 2012 Hornotřešňovský pohár (liga – Velká cena Ústeckoorlicka v požárním útoku) – muži 14. místo,

16. 6. 2012 okresní kolo v požárním sportu dospělých Vysoké Mýto

- muži – 3. místo,

- ženy – 1. místo, postup na krajské kolo (4. 8. 2012 Otradov – okres Chrudim)

23., 24. 6. 2012 okresní a krajské kolo soutěže dorostu Pardubického kraje, Mladkov

- dorostenky – 1. místo (postup na MČR),

- dorostenci – okres 1. místo, kraj 4. místo,

- Markéta Marková – 1. místo (postup na MČR)

7. 7. 2012 O zelený pohár – Dolní Třešňovec (liga – VCÚ) – muži 15. místo,

7., 8. 7. 2012 Mistrovství ČR soutěže dorostu SH ČMS Sokolov

- dorostenky družstvo (Petra Šponiarová, Vendula Šilarová, Jana Kubíčková, Andrea Klimošová, Lucie Langrová, Vendula Kittnarová, Denisa Kittnarová, Anna Šimková – náhradnice ze SDH Desná) 7. místo,

- Markéta Marková – 1. místo v jednotlivcích, 1. místo – běh na 100 metrů překážek,

15. 7. 2012 O pohár starosty obce Liptovská Teplička (Slovensko), Podtatranská hasičská liga

- ženy – 2. místo,

- muži – 9. místo,

21. 7. 2012 Mladkovský pohár (liga – VCÚ) – muži – 19. místo,

28. 7. 2012 O pohár starosty města Česká Třebová (liga – VCÚ) – muži – 7. místo

Zahradní slavnost 11. 8. 2012

Prosím členy, aby pomohli se zajištěním této akce. Nahlásit se můžete jakémukoliv členu Výboru SDH nebo na e-mail: sdh.dc@seznam.cz, případně telefonicky 731070397 (Jan Růžička).

Brigáda na přípravu – pátek 10. 8. 2012 v 17 hodin,

Brigáda na úklid – neděle 12. 8. 2012 ve 13 hodin,

V sobotu prodej – odpolední směna od 14 hodin, večerní směna od 19 hodin.

POZVÁNKA

Srdečně zveme veřejnost na Zahradní slavnost a zábavu Petrowar.

v sobotu 11. srpna 2012 od 15 hodin

v Areálu zdraví a sportu Dolní Čermná

HASIČSKÉ ODPOLEDNE

-        soutěže pro děti v hasičském duchu,

-        ukázka techniky Jednotky sboru dobrovolných hasičů městyse,

-        hasičská soutěž v požárním útoku a netradiční disciplíně,

-        soutěž v pití piva – kategorie muži a ženy,

-        kolo štěstí – celé odpoledne,

-        živá hudba odpoledne,

-        ukázka bojového umění,

-        vystoupení taneční skupiny DC Dance,

vstupné dobrovolné

Od 20 hodin hraje zábava PETROWAR, vstupné 50,- Kč.

Pozvěte známé na pobavení a dobré občerstvení! V sobotu 11. 8. 2012 od 15 hodin.