Zpravodaj - Květen 2012

SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V DOLNÍ ČERMNÉ

KVĚTEN 2012

Úvodník                                         ______

pomalu se rozjíždí soutěžní sezóna v hasičských soutěžích všech kategorií. V letošním roce nás budou reprezentovat dvě družstva žáků (mladší a starší), družstvo dorostenek, družstvo dorostenců, jednotlivkyně-dorostenka Markéta Marková, družstvo žen a družstvo mužů. Za dobrými výsledky se však neskrývá jen výkon na vlastní soutěži, ale i poměrně náročná každotýdenní příprava. Děkuji všem, kteří se na přípravě družstev a realizaci soutěží podílejí a přeji všem družstvům a jednotlivcům jen ty nejlepší výsledky. Všechna družstva budeme moci zhlédnout na okrskové soutěži v sobotu 19. května v Horní Čermná u koupaliště. Přijďte podpořit naše družstva od žáků až po dospělé.

Asi největší letní akcí je v letošním roce zájezd na Slovensko. Již víme potřebné podrobnosti, o kterých se zmiňuji v jiné části tohoto zpravodaje. Zájemci se mohou hlásit do 15. června 2012. Celou akci finančně podpořil Pardubický kraj.

Čeká nás také druhá valná hromada SDH v letošním roce, výjimečně již 25. května 2012. Budeme se těšit na hojnou účast a případné připomínky k naší činnosti.

Jan Růžička

Výbor se sešel na svém jednání v pátek 4. května 2012. Mimo jiné:

• projednal přípravu družstev na okrskové soutěže,
  • projednal záležitosti ohledně zájezdu na Slovensko v červenci 2012,
  • se zabýval přípravou valné hromady a zábavy „vítání léta“
  • řešil běžné záležitosti chodu SDH.

POZVÁNKA – VALNÁ HROMADA

na základě usnesení Výboru

svolávám

2. valnou hromadu SDH (členskou schůzi)

v pátek 25. 5. 2012 ve 20 hodin

návrh programu:

1)    zpráva o činnosti Výboru SDH,

2)    soutěže mládeže a dospělých 2012,

3)    zájezd na Slovensko – Liptovská Teplička 2012,

4)    zábava Vítání léta – 9. 6. 2012,

5)    různé.

Na členskou schůzi zvu všechny členy, po skončení schůze je připraveno občerstvení.

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ 2012

Okrsková soutěž se koná v sobotu 19. května 2012 u koupaliště v Horní Čermné. Zveme tímto všechny členy, nejen ty, kteří soutěží, aby se zúčastnili. Vyzývám rovněž ty členy, kteří nesoutěží, aby se zúčastnili jako rozhodčí. Odjezdy od hasičárny jsou ve 13  a ve 13,20 hod.

Jan Růžička

Plán akcí – květen, červen 2012

19. 5.                 okrsková soutěž H. Čermná

25. – 27. 5. soustředění mládeže a dospělých Mladkov

1., 2. 6. okresní kolo soutěže mladých hasičů Mladkov

9. 6. Zábava Vítání léta – AZAS

16. 6. okresní kolo soutěže dospělých Vysoké Mýto

22. – 24. 6. okresní a krajské kolo soutěže dorostu Mladkov

Zájezd na Slovensko

Přinášíme podrobné informace k zájezdu na Slovensko.

Program zájezdu:

-        odjezd v pátek 13. 7. 2012 v ranních hodinách (cca 6 – 7 hod.)

-        cestou návštěva výroby speciálních svíček u Rožnova pod Radhoštěm, příjezd do Tepličky cca po 17. hodině, ubytování, večeře,

-        sobota 14. 7. 2012 zájezd na Slovensku (bude upřesněno), odpoledne posezení,

-        neděle 15. 7. 2012 odpoledne soutěž hasičských družstev v požárním útoku, večerní zábava v areálu,

-        pondělí 16. 7. 2012 návrat domů cca kolem 17. hodiny.

Akci finančně podporuje Pardubický kraj. SDH hradí dopravu a další výdaje, účastník si hradí ubytování a stravování.

Bude vybírána záloha 1.000,- Kč na účastníka, tu je možno zaplatit až v autobusu. Zájemci se mohou hlásit na e-mail: sdh.dc@seznam.cz, případně starostovi Janu Růžičkovi, nebo organizačnímu referentovi Jiřímu Pavlištovi, nejpozději do 15. 6. 2012.

Výsledky soutěží – květen 2012

Májové štafety 6. 5., Vysoké Mýto

-        mladší žáci 10. místo, starší žáci 8. místo,

Hřibojedské stovky, 8. 5. 2012