Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zpravodaj - Březen 2012

26. 3. 2012

 

ZPRAVODAJ
SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ V DOLNÍ ČERMNÉ
BŘEZEN 2012
 


Úvodník 
 
Vážené sestry, vážení bratři,
měsíc březen je v plném proudu a stejně tak naše činnost. V průběhu měsíce, který je věnován také požární ochraně, organizujeme základní kolo výtvarné a literární soutěže „Požární ochrana očima dětí“. V loňském roce se v základním kole zúčastnilo téměř 100 dětí a jeden výkres se dokonce probojoval do celostátního kola z 1. místa Pardubického kraje! Uvidíme, jak se bude dařit v letošním roce. Máme za sebou také kančí hody. Koncem měsíce ještě proběhnou zkoušky na odbornost Hasič III. stupně a tradiční setkání zasloužilých hasiček a hasičů sboru. Rovněž bramborákové hody. V pondělí 12. března jsem se zúčastnil setkání starostů okrsků, kde mimo jiné vystoupil i starosta krajského sdružení Pardubického kraje. Nastínil složitou situaci s uvolňováním hasičů k zásahům z pracovních poměrů. Taktéž informoval o plánovaném rušení vybraných profesionálních hasičských stanic z úsporných důvodů. Zdá se, že státu, který celou dobu na dobrovolné hasiče „kašlal“, nezbyde nic jiného, než se právě na dobrovolné hasiče, potažmo na zásahové jednotky opět obrátit. Uvidíme jak se celá situace vyřeší!
 
                                               Jan Růžička
 
Z činnosti Výboru SDH         
 
Výbor se sešel na svém pravidelném jednání v pátek 2. března 2012. Mimo jiné:
  • projednal podání žádosti o poskytnutí příspěvku na činnost mládeže z městyse Dolní Čermná,
  • zhodnotil uplynulé akce,
  • projednal technickou kontrolu Avie (celkové náklady hrazené sborem cca 9.000,- Kč),
  • projednal přípravu kančích a bramborákových hodů,
  • projednal přípravu setkání zasloužilých hasiček a hasičů sboru,
  • jmenoval hlavním vedoucím letního tábora SDH 2012 Zdeňka Růžičku a hospodářem Jana Růžičku,
  • projednal základní informace k zájezdu do Liptovské Tepličky 2012.
 
Akce březen – duben 2012
 
30. března  setkání zasloužilých
hasiček a hasičů SDH
31. března   bramborákové hody
13. dubna    námětové cvičení a
okrsková schůze
Nepomuky
28., 29. duben pouť Dolní Čermná
 
30. dubna    čarodějnice v AZAS – kemp
 

 

BRAMBORÁKOVÉ HODY  
 
SDH Dolní Čermná
 
zve své členy a příznivce na
BRAMBORÁKOVÉ HODY
 
V SOBOTU 31. BŘEZNA 2012 OD
16 HODIN V HASIČSKÉM DOMĚ
V DOLNÍ ČERMNÉ
 
Přijďte ochutnat bramborákové speciality !
 
 
 
Zájezd na Slovensko – Liptovská Teplička                                      
 
Byli jsme pozváni na družební návštěvu DHZ Liptovská Teplička (Slovensko). Již byl stanoven termín: odjezd v pátek 13. července 2012 ráno (cestou zastávka ještě v České republice – nějaký výlet + oběd), příjezd v pátek odpoledne. Ubytování máme zajištěno jako minule (Hotel Starý Mlýn). V sobotu 14. července 2012 bychom uskutečnili vlastní výlet na Slovensku. V neděli 15. července 2012 bychom se zúčastnili soutěže v požárním sportu (tradičně do kopce mezi pivničky). Odjezd v pondělí 16. 7. 2012 dopoledne, návrat v odpoledních hodinách. Účastník si hradí ubytování a stravu, zbytek hradí Sbor. Částka ještě nebyla stanovena. Podrobnější informace podáme v průběhu dubna 2012 a pak bude možné se rovněž nahlásit. Už teď můžete přemýšlet!
                                   Výbor SDH a velvyslanec pro Slovensko Jiří Pavlišta
 
Statistika výjezdů hasičů za rok 2011 – Pardubický kraj         
 
Hasiči v Pardubickém kraji v loňském roce zasahovali celkem u 4546 událostí (PU 1242, CR 825, SY 994, UO 1485 !). Z tohoto počtu bylo celkem 794 požárů. 5 úmrtí při požárech a 78 osob zraněno (nejvíce za posledních 10 let).
 
Nejčastější příčinou požárů jsou technické závady, dále nedbalost a úmyslně založené požáry (přesto pouze 10 požárů bylo zaviněno dětmi).
 
Hasiči odstraňovali celkem 1059 nehod (opět vede okres Ústí nad Orlicí 339 událostí) a poskytli 2346 případů technické pomoci (otevření bytu, odstranění nebezpečného hmyzu, vyproštění osob z výtahu,…).
 
Největší událostí na okrese Ústí nad Orlicí byl požár 4. 3. 2011 v lyžařském středisku na Dolní Moravě, kde hořela sněhová rolba (škoda 3,5 milionu korun, hasiči uchránili majetek v hodnotě 1 milion korun).
 
Z tiskové zprávy HZS Pardubického kraje.
 
Letní dětský tábor SDH        
 
I v letošním roce se uskuteční letní dětský tábor v termínu od 30. června 2012 do soboty 7. července 2012. Přihlášky budou k dostání od 1. dubna 2012 u Jana Růžičky.
 
Kontakty                                      
Email SDH: sdh.dc@seznam.cz
Webové stránky SDH: