Jdi na obsah Jdi na menu
 


Charakteristika dorostenek 2008 (Mistroství)

15. 7. 2008

Obec Dolní Čermná leží ve východních Čechách, v pardubickém kraji, v bývalém okrese Ústí nad Orlicí a má 1335 obyvatel. SDH v Dolní Čermné vznikl v roce 1879. Letos tedy oslaví 129 let od svého založení. Sbor nyní čítá celkem 126 členů, z toho je 36 členů dětí a dorostu.
Družstvo dorostenek u nás vzniklo v roce 2001, každý rok jsme se dostaly do krajského kola, kde jsme se umístily na medailovém místě. Vždy pro nás bylo snem dostat se na republiku a loni se nám to konečně podařilo. Účast na závodech ve Zlíně byla pro nás neobyčejnou zkušeností, a i když jsme se neumístily na předních místech, odjížděly jsme domů plné skvělých zážitků. Letošní sezóna  je pro některé dorostenky poslední, a tak jsme měly opravdovou radost, když jsme postoupily do krajského kola a pak znovu na kolo republikové.

V současné době máme u nás na hostování dorostenky z okolních vesnic – Horní Čermné a Lukavice. Trénujeme dvakrát týdně u nás v Dolní Čermné na hřišti v Areálu zdraví. Vendula Pirklová je opravdovou podporou družstva, je jí 18 let, navštěvuje Gymnázium Lanškroun a zpívá v lanškrounské rockové kapele Bulldock. Je energická a jen tak jí něco nerozhodí. Členkou SDH je už odmala. Renátě Pecháčkové je také 18 let, členkou SDH je také odmala a chodí na Střední zdravotnickou školu v Brně – obor Oční technik. Ludmile Faltusové, která studuje na Gymnáziu Lanškroun, je také 18 let. Letos se na krajském kole umístila na prvním místě v jednotlivcích a to s časem 19,63. Společně s Vendulou Pirklovou a Renátou Pecháčkovou pomáhají při vedení kroužku mladých hasičů v Dolní Čermné. Petra Pecháčková, které je teprve 15 let, se kromě hasičů také věnuje tancování ve folklorním souboru Jitřenka. Za tu krátkou dobu v dorostu si už vysloužila nesmazatelnou přezdívku – nikdo jí neřekne jinak než Jaruš nebo Jarmila. Letos končí devátou třídu na ZŠ v Dolní Čermné a v září nastupuje do Lanškrouna na gymnázium. Další členka, Andrea Marková, bydlí v Horní Čermné, je jí 15 let a v září nastupuješ na Integrovanou střední školu v Moravské Třebové – obor Hotelnictví a turismus. Kristýna Hrdinová je také z Horní Čermné a jí je 15 let. Letos nastupuje na střední školu managmentu obchodu a služeb do Vysokého Mýta. Marii Hylské je 15 let, letos v září nastupuje na Střední odborné učiliště v Žamberku – obor sevírka. Eva Hlaváčková je u nás na hostování z Lukavice, je jí 16 let a studuje na Střední zdravotní škole v Hradci Králové. S mladými hasiči z Lukavice se už třikrát zúčastnila republikového kola. Největším jejím koníčkem jsou hasiči a tak jim věnuje veškerý svůj volný čas.  Samozřejmě nesmíme zapomenout na trenéra dorostenek – Milana Pirkla. Díky němu dorost v Dolní Čermné vznikl. Děvčatům se pravidelně věnuje a je nejen trenérem, ale i velkou psychickou podporou družstva.Dorostenky jsou nejen sehrané družstvo při závodech, ale jsou také skvělá parta. Jsou to prostě holky do nepohody.